Ismét meghirdette a Mesterecset pályázatot a Magyar Államkincstár
A Magyar Államkincstár hetedik alkalommal hirdeti meg Mesterecset elnevezésű országos gyerek- és diákpályázatát, amelynek célja a 18 év alatti fiatalok általános pénzügyi kultúrájának fejlesztése, valamint az intézmény államháztartásban betöltött szerepéhez kapcsolódó ismeretek átadása.
A Magyar Államkincstár Mesterecset címmel pénzügyi tudatosságot fejlesztő kreatív pályázatot hirdet 5 és 18 év közötti fiatalok számára. A kiírásra idén öt kategóriában került sor, hagyományos és digitális technikákkal is versenybe szállhatnak a jelentkezők a díjakért. A pályamunkákat december 31-ig a www.mesterecset-palyazat.hu weboldalon lehet benyújtani - olvasható a közleményben.
Mint írják, a hagyományos technikával készült művek - rajz, festmény, fotó, kollázs, képregény és makett - esetében külön díjazzák az óvodások, az alsó tagozatos általános iskolások, a felső tagozatos általános iskolások, valamint a középiskolások által beküldött pályaműveket.
A tájékoztatás szerint a digitális technikával készült munkák kategóriában - digitális rajz, fotó, digitális képregény - mind a négy korosztály pályázhat, a díjazás független az életkortól.
A jelentkezők két témakör közül választhatnak, melynek címei: "A családom és a Kincstár" - Hogyan vesz részt a Kincstár a családod életében? Járj utána!; valamint "A megtakarítás a szupererőm" - Hogyan takarékoskodik egy szuperhős? Te mi mindent tennél, ha a megtakarítás lenne a szupererőd? című témakörök közül választhatnak.
A közlemény szerint a szakmai zsűri az ötletesség, az alkalmazott technikai kivitelezés és a kiválasztott témához történő illeszkedés szempontjait figyelembe véve értékeli a beküldött pályaműveket. A pályázaton minden kategóriában három nyertest hirdetnek. A legjobb alkotások 150 ezer forint értékű, a második helyezettek 100 ezer forint értékű, míg a harmadik helyezettek 50 ezer forint értékű műszaki cikkre váltható vásárlási utalványt kapnak.
A nyertes pályaműveket a Kincstár a Facebook-oldalán és Instagramon is publikálja majd - áll az összegzésben.
hírek innen, onnan
Egy férfi dühében felgyújtott a vonaton egy alvó utast
Letartóztatták az elkövetőt.
Jó hír a magyar revolutosoknak, újra szabadon eladható a kripto
A vételt továbbra is korlátozza a szolgáltató.
Sztárok rossz szokásai: angyaloknak tűnnek, de pokoli együtt dolgozni velük.
Több világsztár is akad, aki nem ismer kompromisszumot.
Kitalálod a magyar találmányok feltalálóját?
És te hányat találtál el?
Pszichológusok szerint ebből a 10 kérdésből kiderül a tökéletes karácsonyi ajándék
Hogy ne kerülj zsákutcába karácsonykor.
Meddig él a költészet? – 150 éve született Rainer Maria Rilke
Nincs talán még egy költő a világirodalomban, akit annyi vak áhítat, sőt, értetlenség fűtötte idegenkedés és általában, a...
Európa Torna Osztály
Sportos program volt 1964 őszén Győr belvárosában, az Árpád úti Rába Filmszínházban.
Újabb demokráciateszt vár Romániára, a vasárnapi bukaresti főpolgármester-választás önmagán túl sokkal többről szól
A népszerűségi listák élén álló szociáldemokrata jelölt, Daniel Băluță sem éppen a demokrácia bajnoka, a Simion-féle...
Kukacokkal fertőzött csokimikulást kaptak a gyerekek Hajdúböszörményben
Volt, aki csak azután tudta meg, hogy elfogyasztotta.
Újra itt a 99-es pénzenergia: aki ebben a jegyben született, milliárdos lehet 2025 decemberében
Siker, elismerés és váratlan lehetőségek várnak rá.
Halálos dróntámadás ért egy óvodát – 33 gyermek életét vesztette
Szudán déli részén, a Kordofán államban fekvő Kalogi városában tragikus dróntámadás érte az egyik óvodát, amiben 50 ember vesztette...
Új szabályozás lép életbe az utakon, kiadta a tájékoztatást a minisztérium
Az Építési és Közlekedési Minisztérium felhívta a figyelmet az új szabályozásra.
Sport
Kifakadt a Szpari edzője: Húszan ülnek a VAR-szobában... ha az kiállítás, akkor ez tizenegyes
Az NB I 16. fordulójában a Diósgyőr 2–0-ra nyert a Nyíregyháza ellen, a találkozót követően a két vezetőedző értékelte a látottakat az M4 Sportnak.
Sir Alex Ferguson üzent a Liverpool vezetőségének
A Liverpool vezetőségére egyre nagyobb nyomás nehezedik Arne Slot gyenge formája miatt, Sir Alex Ferguson pedig egyértelművé tette, mit tenne, ha neki kellene döntenie az edző sorsáról.
Ádám Martin: Ha valakinek lehet söre itthon, az én vagyok ezzel a pacekkal
Új, nagyszabású együttműködést jelentett be Ádám Martin és a Horizont Brewing: megszületett a Hungarian Viking, az a sör, amelyet a válogatott labdarúgóval közösen tervezett meg a budapesti kisüzemi sörfőzde. A
Nem Norris, nem Verstappen, nem Piastri: minden borul az F1-záráson?
Lewis Hamilton vesszőfutása balesettel folytatódott.
A padra száműzütt Mohamed Szalah kifakadt: Meg akarnak szabadulni tőlem
Mohamed Szalah, a Liverpool egyiptomi gólvágója a Leeds United elleni bajonki találkozó után, amelyen egy percet sem kapott, nyilvánosan élesen bírálta a klubot és Arne Slot vezetőedzőt.
Mohamed Szalah állítja, valaki nagyon nem szeretné, hogy a Liverpool játékosa maradjon
„A klub egyszerűen a busz alá dobott engem” – mondta a rendkívül csalódott egyiptomi támadó.
Boxeralsója miatt állították ki a játékost a meccs előtt
Iker Guarrotxena, az FC Goa csapatkapitánya különös esetet okozott az Indiai Szuperkupa elődöntőjében
Már azt hittük, győztes gólt lőtt Szoboszlai Dominik, a mezőny talán legjobbja
Válogatottunk csapatkapitánya gyilkos kritikát fogalmazott meg.
Hiába Szoboszlai Dominik gólja, a Liverpool megint a hajrában veszített pontokat
A Liverpool 3–3-as döntetlent játszott a Leeds Uniteddel a Premier League 15. fordulójában. A találkozó a második félidőre tartogatta az izgalmakat, minden gól ebben a játékrészben született. Ekitiké duplázott, S
Drámai hajrá után kapott ki az angol listavezető
Birminghamben maradt pont nélkül az Arsenal.
Nézze meg Szoboszlai Dominik gólját, amely a Liverpool harmadik találata volt a Leeds elleni mérkőzésen.
Szoboszlai Dominik szerezte csapata harmadik gólját a Liverpool Leeds United elleni szombat esti mérkőzésén. A Premier League tavalyi bajnoka egy hosszabbításban kapott találatnak köszönhetően azonban csak 3–3-as dö
Micsoda pár perc: a Liverpool sztárja villámgyorsan duplázott a Premier League-ben
Kövesse velünk a Leeds–Liverpool mérkőzés legfontosabb történéseit!
Bulvár
„Az orvos az ujjait bennem tartva kérdezte az asszisztenst: ennek most mi baja van?”
Egy nő, aki segítséget kérni érkezik, de megaláztatással, értetlenséggel és falakkal találkozik. Dóra története nem egyedi – mégis megrázó abban a részletességben, ahogyan megmutatja, hogyan tud szétesni egy
Nem fognak örülni az autósok: mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk hétfőtől
Hétfőtől drágulás várható az autósok számára.
Megkapta a tűzparancsot az amerikai mesterlövész – tűpontos lövést adott le a droghajóra egy helikopterről
Az Egyesült Államok parti őrsége újabb nagyszabású akciót hajtott végre a Csendes-óceán keleti részén, Mexikótól délre.
Riasztották a NATO-gépeket, óriási támadást indított Oroszország: megelőző intézkedésekre volt szükség
Lengyelország NATO-vadászgépeket és légvédelmi rendszereket aktivált szombat hajnalban, miután Oroszország nagyszabású drón- és rakétatámadást indított Ukrajna ellen.
Megrázó bejelentés: az életéért küzd az ismert műsorvezető
Szörnyű dolgot jelentett be közösségi oldalán.
Kunetz Zsombor: 21 orvost fenyegetett meg kirúgással a főigazgató a Szent Imre kórházban, felsőbb szinten is be kellett avatkozni
Hat szakorvos is távozhatott. A szakértő szerint belső átcsoportosítással próbálja a vezetőség kezelni a helyzetet, az azonban komoly ellenállásba ütközött.
Kardiológus: A vakságot és a teljes bénulást is kockáztatjuk, ha nem kezeljük a magas vérnyomást
A magas vérnyomás az egész életünket derékba törheti, ha nem kezeljük megfelelően. Szakértő segítségével jártunk utána, miként teszi tönkre szervezetünket ez a veszélyes betegség.
Ez a világ 10 legkoszosabb városa, magyar is van köztük - Ledöbbensz az első helyezetten
Elkészült a világ tíz legkoszosabb városának listája, amelyen egy magyar település is szerepel. A turisták véleményét vették a kutatás alapjául.
„Kislányom, nagyon ordenáré vagy!” – összecsaptak a generációk a kecskeméti DPK-rendezvényen
Találkoztunk az „új Fidesz generáció” narancssárga nyakkendős fiataljával is.
„Tizenhárom éves koromban hálózott be, rendszeresen molesztált, mindenféle szexuális tartalmakat kellett nézzek, segíteni neki szexuális dolgokban” – Juhász Péternél szólalt meg eg...
Juhász szerint Tuzson Bence „kőkeményen a pedofilvédőknek dolgozik”.
Erről az ismerős számról keresnek a csalók, minden pénzed viszik, ha kattintasz
A telefonszám szinte minden telefonban benne van, ezért különösen fontos vigyázni a legújabb csalás során.
Sokkot kapott a vőlegény, mikor a menyasszonya elárulta neki a családja nászéjszakai tradícióját
A vőlegény teljesen ledöbbent, amikor a menyasszonya elárulta, milyen furcsa családi hagyományt várnak el tőlük a nászéjszakán.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Többen fociztak az átmeneti otthonban élő családokért
- Zalaegerszegen változik a központi orvosi ügyelet helyszíne!
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Megújul a Sport utca Zalaegerszegen
- Augusztus végéig új burkolatot kap a Telekalja utca Zalaegerszegen
- Online térképen láthatóak a tervezett áram- és gázszünetek az E.ON oldalán


