Karácsonyra felpörög az ingatlanpiac
Lélektani, érzelmi és adóügyi okai vannak, hogy sokan még az újév előtt lebonyolítják az ingatlanvásárlást. Az utóbbi esztendők tapasztalatai szerint karácsony és szilveszter között is sok adásvételi szerződést írnak alá, de az sem ritka, hogy szenteste kerül pont az üzlet végére.
Az ingatlanpiac decemberben rendre felélénkül, év végén rengeteg lakás cserél gazdát. Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa szerint a trend alapvetően három tényezővel magyarázható.
„Előfordul, hogy valaki a gyerekét akarja meglepni vagy a családtagját akarja segíteni. Ez olyan, mint az eljegyzés, amit szintén sokan karácsonykor ejtenek meg. Mások még az adott adóévben ki akarnak költekezni, ezért nem akarják a következő évre csúsztatni az adásvételt. A harmadik lélektani dolog, amikor valaki új életet akar kezdeni, és ezt a naptárhoz köti valamilyen szinten” – mondta Gadanecz Zoltán.
A szakértő arról is beszélt, a november-december jellemzően mindig erős, csak szilveszter előtt érezni egy kis visszaesését, ugyanakkor ilyenkor a kevesebb megjelenő vevő agresszívebben szeretne döntést hozni.
A GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa úgy fogalmazott, hogy a decemberi dömping után január elején egy erős visszaesés érezhető az érdeklődők számában és aktivitásában.
„Már nincs az, hogy január 2-án ébred az ország. A második héten éledeznek az emberek, ilyenkor észlelik, hogy már nem szabad téli álmot aludni. Január közepétől pedig minden visszaáll a régi kerékvágásba. Nyáron augusztus utolsó két hete nevezhető uborkaszezonnak, télen ez inkább januárban jelenik meg. Érdekes viszont, hogy ez csak az utóbbi két évben jellemző, és várhatóan így lesz idén is” – magyarázta Gadanecz Zoltán.
hírek innen, onnan
Olyan alacsony a Duna vízállása, hogy a Kerékpárosklub elnöke a kiszáradt mederben tekert Budapesttől Vácig
Egyre ijesztőbb az aszály mértéke.
A Duna medrében tekert Budapesttől Vácig a Magyar Kerékpárosklub elnöke
Kürti Gábor a kalandját fotókon is megörökítette.
„Nyakig benne voltam az éjszakában” – Doszpot Péter kifakadt a válásáról: gyilkosságok pokla tette tönkre a magánéletét?
Doszpot Péter elmondása szerint volt olyan időszak az életében, amikor szinte minden napját a munkának szentelte, és a magánélete...
Szoboszlai és Kerkez kegyetlen kihívást kapott, a Disney kedvence tenné tönkre a nyarukat - Mindenki erről beszél
A Liverpoolban góllal tért vissza a pályára Szoboszlai Dominik, meglepő ellenfél következik számukra.
Gajdos László rendkívüli készültséget rendelt el a súlyos vízhiány miatt
Magyarország 84 vízhiánykezelési körzetéből 66-ban meghaladta a jogszabályban előírt hármas határértéket az aszályindex.
A cukorrépa- és burgonyatermesztés sorsa a toleráns fajtáktól függ
A klímaváltozással új kártevők jelentek meg Európában, amelyek fokozzák a növénybetegségek terjedését is. A burgonya és a cukorrépa...
A görög turistaparadicsomban, Párosz szigetén is pusztít az erdőtűz
Több településről is evakuálni kellett az embereket, az oltást pedig az egyre erősebb szél is nehezíti.
Éveket öregítenek rajtad ezek a reggeli hibák: Ezt a 6 dolgot sürgősen hagyd abba
Bizonyos mindennapi reggeli rutinjaink észrevétlenül károsítják a sejteket, rontják a bőr állapotát és felgyorsítják az öregedést.
Sikerült megállítani a tőkemenekítést, történelmi csúcson a kezelt vagyon a kulcsfontosságú alapkezelőnél
A világ legnagyobb tőzsdén jegyzett fedezeti alapkezelője, a Man Group az év első felében sikeresen visszafordította a tőkekiáramlást a...
Ebben a pillanatban érkezett a váratlan gyászhír: zokogva búcsúznak a nagyszerű színésztől a rajongók
Nagyon sok embernek csalt annyiszor mosolyt az arcára.
Eladhatatlanná válhatnak az eladó ingatlanok, a tulajdonosok nem hajlandók csökkenteni az árakat
Meginogtak az ingatlanárak, de az eladók többsége továbbra sem hajlandó szembenézni a megváltozott helyzettel.
Közeledik az újabb hőhullám, folytatódik a szárazság
Csütörtöktől életbe lép a harmadfokú hőségriasztás.
Sport
Ennyi volt, nem vezethet többé meccset a vb döntő bírója
Hivatalosan is visszavonult Slavko Vinčić, a 2026-os világbajnokság fináléjának szlovén játékvezetője. A 46 éves sípmester a csúcson hagyja abba.
Nem semmi csapat jelentkezett be a Fradi egyik legjobbjáért
Argentin élvonalbeli sztárcsapat csábítja a Ferencváros alapemberét! Mariano Gómezért már ajánlatot is tettek, de az FTC egyelőre nem enged a magas vételárból.
Utáltad a hidratációs szünetet? Következik a karácsonyi foci-vb, már az ünnep sem szent
Újabb drámai újítást tervez a FIFA, a világ minden pénzét fogják elkölteni.
Deutsch Tamás milliárdos testvére meghozta „az egyetlen felelős és jogilag is kifogástalan” döntést
Csak azért vállalta el a feladatot, mert ez volt a sportág érdeke.
A románok jobbak nálunk fociban? Szabó István tiszta vizet öntött a pohárba
Tényleg felülmúlja a román Superliga a magyar NB I-et? Szabó István, az FK Csíkszereda edzője az FCSB elleni vereség után őszintén összehasonlította a két bajnokságot.
Címlapon Marcus Rashford klubváltása, 42 millió euró az ár
A Manchester United ennyit kér érte.
Botrány Eszéken a korábban Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó klubnál, felfüggeszthetik az elnököt
Súlyos összeférhetetlenség merült fel.
Eltaktikázta magát a Real Madrid, európai topcsapat vinné Vinícius Júniort
Megpróbálják maradásra bírni.
Elismerték: Hibázott a bíró az argentinok vb-meccsén; beintett a Bayern a Realnak - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb keddi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Körkép.
Hivatalosan is elismerték, hogy bíróhiba segítette Argentínát a világbajnokságon
A jövőben igyekeznek finomhangolni ezen az előíráson.
Megválasztották a foci-vb legnagyobb gólját
A címvédőnek rúgott gól lett a vb találata.
Ez kellemetlen: Hansi Flick miatt kellett távoznia Robert Lewandowskinak Barcelonából
A lengyel csatár maradni akart, és Joan Laporta és azt akarta, hogy maradjon.
Bulvár
Többnapos országos leállás lesz a magyar banknál: készpénzt sem tudsz majd felvenni
Augusztus 30-án és 2026-ban még további néhány alkalommal is bankszünnap várható a MagNet Magyar Közösségi Banknál.
Takács Péter lopással vádolta Magyar Pétert, teljesen elszabadult a Facebookon a vita
Takács Péter szerint Magyar Péter ellopta a jegyzeteit, a miniszterelnök szerint szó sincs erről. Mi az igazság?
Ennyivel csökken az áfamentes gyógyszerek ára - patikusok számolták ki
A vényköteles gyógyszerek áfájának eltörlése nem jelent minden esetben olcsóbb terméket: egyes esetekben csupán néhány forint lesz a differencia.
A Szőlő utcai nevelőintézet egykori lakója megnevezte Zsolti bácsit, a Fidesz–KDNP rágalmazásért perel
A Fidesz-KDNP közleményben utasította vissza az állítást.
Tóth Ildikó szerint Lévai Anikó életmódja luxusmentes, másfajta életet él, soha nincs nála luxicucc
Tóth Ildikó szerint Lévai Anikó kerüli a látványos luxust, de nyilvános szerepvállalása elmaradt. A nagy Gatsby a hivalkodás és a csendes, pénzzel védett hatalom különbségén keresztül élesíti az interjú ellen
Bangó Sándor orvosi megfigyelés alatt állhat – eljárás indulhat ellene a Zsolti bácsi-ügyben a lapunk által megkérdezett ügyvéd szerint
A Fidesz-KDNP szerint Bangó Sándor egykori Szőlő utcai áldozat megrágalmazta Semjén Zsoltot. Sógor Zsolt ügyvéd úgy látja: ha büntetőeljárás indul a labilis állapotban lévő fiatalember ellen, akkor neki kellene
4 csillagjegy, akivel csodák történhetnek a héten
Nem minden csoda hangos és látványos.
Jó hír érkezett a nyugdíjpénzekről, így növelik a magyarok 2026-ban az ellátásukat
Idén sokkal többen kötöttek önkéntes nyugdíjpénzári megtakarítást, mint a korábbi években.
A BRFK hallgat, miközben Bangó Sándor megnevezte Semjén Zsoltot – meddig jut el az ügy?
Bangó Sándor TikTokon Semjén Zsoltot nevezte meg „Zsolti bácsiként”. A Fidesz–KDNP rágalmazásról beszél és jogi lépéseket ígér, a BRFK nem ad tájékoztatást.
Egy huszonéves túrázó lányt erőszakoltak meg a Bakonyban
Letartóztatták a bűncselekménnyel gyanúsított 49 éves férfit.
180–200 ezer forintot kért a zárjavító gyorsszervíz – az ügyfelek ledöbbentek, a cég szerint korrekt az ár
A megrendelők több szempontból sem voltak elégedettek a 24 órás zárszerviz szolgáltatásával.
Itt az újabb méreg az azbeszt után: 550 tonna veszélyes hulladék áll Penc községben
A penci kápolnától 550 tonna higannyal szennyezett aszfaltot kellene elszállítani. Nem sokon múlt, hogy nem használták föl a mérgező anyagot.
blogmorzsák
Nagy zabital teszt: ez lett a 16 közül a befutó
399-től 8290 Ft-os liter árig kóstoltunk hogy végre kiderüljön, melyik zabital veri a mezőnyt.
Olyan volt, mintha valaki belülről kapcsolta volna be a fűtést
Ilyen, amikor a nyár és a menopauza összefognak ellenünk.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Többen fociztak az átmeneti otthonban élő családokért
- Zalaegerszegen változik a központi orvosi ügyelet helyszíne!
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Megújul a Sport utca Zalaegerszegen
- Augusztus végéig új burkolatot kap a Telekalja utca Zalaegerszegen
- Online térképen láthatóak a tervezett áram- és gázszünetek az E.ON oldalán


